Sanatorium Wielka Pieniawa

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Najbardziej znanym sanatorium w Polanicy-Zdroju jest „Wielka Pieniawa”.

Kuracjuszom oferowany jest tam szeroki wachlarz zabiegów przyrodoleczniczych w zakresie elektroterapii, fonoterapii, gimnastyki, hydroterapii, inhalacji, magnetoterapii, masaży, światłolecznictwa, odnowy biologicznej (zabiegi SPA, sauna, jacuzzi, krioterapia ogólnoustrojowa, basen, siłownia, solarium).

Kompleks leży przy źródle o tej samej nazwie, z którego pozyskiwana i butelkowana jest również woda mineralna. Swoją sławę woda zawdzięcza składnikom mineralnym, takim jak wapń, potas, żelazo czy magnez. Dzięki tym pierwiastkom woda korzystnie wpływa na działanie organizmu i pomaga w leczeniu chorób układu pokarmowego.

Sam budynek ma ponad 100 lat, a zaprojektował go architekt Andreas Ernst, jako Nowy Dom Zdrojowy. Był to luksusowy obiekt wyposażony w centralne ogrzewanie, instalację elektryczną i windę. Dysponował 130 miejscami noclegowymi w pokojach i apartamentach. Ponadto mieścił salę bankietową, czytelnię, pokój muzyczny, salony gier, palarnię i restaurację. W 1929 r. dobudowano nowe, trójkondygnacyjne skrzydło na zakład wodoleczniczy. W latach 1968-1971 przeprowadzono remont kapitalny, niestety niszcząc przy tym wiele oryginalnych elementów np. stolarkę balkonową, część konstrukcji szachulcowej, czy secesyjne sztukaterie nad oknami. W 2002 r. otwarto w Wielkiej Pieniawie basen, a w 2008 r. pierwszą w Polsce „Słoneczną Plażę” imitującą egzotyczne wybrzeże. W 2010 r. stworzono kompleks „Słoneczne Termy” z basenami i saunami. W latach 2010-2011 przeprowadzono remont elewacji i dobudowano sale rehabilitacyjne w formie oranżerii, tarasy w postaci ogrodów zimowych oraz rozbudowano Zakład Przyrodoleczniczy.

Mini przewodnik

Jeden z najstarszych i najsłynniejszych obiektów uzdrowiskowych w Polanicy-Zdroju. Sanatorium powstało w latach 1905-06, jako Nowy Dom Zdrojowy. Aktualnie w “Wielkiej Pieniawie” świadczy się szeroką paletę usług przyrodoleczniczych - masaże, inhalacje, kąpiele, wszelkie formy terapii, zabiegi odnowy biologicznej itd. W pobliżu bije źródło wody mineralnej.

Blogi

Zapraszamy do sprawdzenia opinii o posiłkach w Wielkiej Pieniawie na smakidolnegoslaska.przystanekd.pl

Zachęcamy do sprawdzenia dodatkowych informacji na stronie podzielonymjajem.pl

Polecamy opis Wielkiej Pieniawy na stronie blog.myweek.pl

Galeria

Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja