Droga Stanisława

Droga Stanisława to liczący ok 6,5 km fragment żółtego szlaku w Górach Bystrzyckich, łączącego m.in. Bystrzycę Kłodzką z Polanicą-Zdrojem. Bardzo przyjemny tak dla rowerzystów, jak i pieszych wędrowców – nawierzchnię stanowią dobrze ubite, solidne kamienie, więc pokonanie nieco ponad 240 m różnicy wzniesień nie powinno stanowić wielkiego kłopotu.

Szlak prowadzi leśnym duktem, wytyczonym w latach '30 XX wieku przez tutejszego leśniczego Friedricha Wrede. Nieopodal Drogi Stanisława znajduje się jego grób. Opisywana ścieżka zaczyna się zaraz za wsią Huta. Przecina zbocza Anielskiej Kopy, Łomnickiej Równi i Toczka, by zakończyć się na moście na Dunie Górnej.

Wycieczka z Bystrzycy Kłodzkiej do Polanicy przez Drogę Stanisława to w sumie około 6h marszu przez niespełna 21 kilometrów. Warto podjąć się tego wysiłku – dla niezapomnianych widoków na Masyw Śnieżnika, Góry Złote i okolicznych miejscowości czy małych, leśnych kapliczek.

Dodaj opinię
Droga Stanisława adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Droga Stanisława, zobacz gdzie w Polanicy-Zdrój zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Droga Stanisława.
  • 57-320 Polanica Zdrój
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Droga Stanisława opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij