Huta Szkła Artystycznego

Inaczej niż na Deptaku, w Hucie Szkła Artystycznego „Barbara” (al. Wojska Polskiego 58a) panuje osobliwe skupienie. Wszak jest to jedna z niewielu na Dolnym Śląsku czynnych hut szkła.

Jej goście stają się świadkami ręcznej produkcji szklanych arcydzieł, mogą obserwować nabieranie surówki na tzw. piszczel, wydmuchiwanie w drewnianej formie, mogą podziwiać gotowy wyrób, a w działającym przy hucie sklepie zakupić owoce pracy hutników i to po całkiem przystępnych cenach.

Huta Szkła w Polanicy-Zdroju stanowi atrakcję na skalę całego regionu i jest chętnie odwiedzanym miejscem przez przyjezdnych.

Dodaj opinię

Jedna z niewielu wciąż czynnych hut szkła na Dolnym Śląsku - powstała w latach ‘50 XX w. na miejscu kilku zlikwidowanych zakładów z innych branż, dzięki Janowi Myczce. Goście huty mogą nie tylko zakupić prawdziwe szklane arcydzieła, ale też dokładnie przyjrzeć się procesowi ich powstania: od przygotowania surówki, przez formowanie kształtu po dodawanie zdobień.

LINK DO PANORAMY
Huta Szkła Artystycznego adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Huta Szkła Artystycznego , zobacz gdzie w Polanicy-Zdrój zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Huta Szkła Artystycznego .
 • Telefon
  Zadzwoń i dowiedz się więcej o Huta Szkła Artystycznego - telefon: +48515079300
 • Telefon 2 +48 748 681 999
 • E-mail
  biuro@huta-barbara.com.pl
  Adres email Huta Szkła Artystycznego : biuro@huta-barbara.com.pl
 • Ulica
  aleja Wojska Polskiego 58a
  Huta Szkła Artystycznego mieści się przy ulicy aleja Wojska Polskiego 58a w Polanicy-Zdrój
 • 57-320 Polanica-Zdrój
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Huta Szkła Artystycznego opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij