Jaskinia Radochowska

Niebieski szlak prowadzi dalej do Jaskini Radochowskiej będącej od czasu swojego odkrycia w 2 połowie XVIII w Radochowie, jednym z najchętniej odwiedzanych przez lądeckich kuracjuszy miejsc. Dziś, na skutek zniszczeń dokonanych przez nieszanujących jej wyjątkowości turystów, jest znacznie uboższa w występujące w niej stalaktyty, stalagmity, nacieki kaskadowe i draperie.

Jest to jaskinia krasowa powstała w pliocenie, na skutek wypłukiwania się rozpuszczalnych w wodzie marmurów. Jaskinia Radochowksa jest miejscem nocowania 5 gatunków nietoperzy.

Długość jej korytarzy sięga 500 metrów, z czego 300 metrów to trasa turystyczna. Po jaskini oprowadzają wykwalifikowani przewodnicy. Zwiedzanie jaskini możliwe jest zazwyczaj od 1 maja do 30 września.

Dodaj opinię

Była znana i oglądana przez kuracjuszy z Lądka już w XVIII w. Dopiero w latach ‘30 XX w., dzięki pracy byłego górnika, Heinricha Peregrina, możliwe stało się zwiedzanie Jaskini Radochowskiej od środka. Długość jej korytarzy szacuje się na 500 m, z czego ok. 300 jest osiągalne przez turystów. Niestety lata dewastacji pozbawiły ją większości pięknych form krasowych.

Jaskinia Radochowska adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Jaskinia Radochowska, zobacz gdzie w Polanicy-Zdrój zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Jaskinia Radochowska.
Ceny biletów / cennik wejść do Jaskinia Radochowska. Redakcja serwisu www.polanicazdroj.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 10 zł
    Jaskinia Radochowska cena biletu ulgowego: 10 zł
  • 14 zł
    Jaskinia Radochowska cena biletu normalnego: 14 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Jaskinia Radochowska opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij