Kłodzka Droga św. Jakuba

Wytyczony w 2013 r. szlak pątniczy łączący Międzygórze z Krzeszowem – początkowym punktem Sudeckiej Drogi św. Jakuba. Wszystkie szlaki prowadzą do katedry Santiago de Compostella w Hiszpanii, gdzie ma spoczywać ciało jednego z 12 apostołów Jezusa.

Kłodzka odnoga Drogi Św. Jakuba liczy w sumie ok. 83 kilometry (z czego mniej więcej 15 przebiega na terenie Czech) i prowadzi do licznych chrześcijańskich miejsc kultu różnego rodzaju. Większość jest oczywiście w jakiś sposób związana z postacią, życiem i działalnością świętego Jakuba, choć szlak nie omija innych ważnych świątyń. Podążając Kłodzką Drogą, turyści trafią m.in. do Sanktuarium Maria Śnieżna na Iglicznej czy Bazyliki Nawiedzenia NMP w Wambierzycach.

Na początek można przejść fragment szlaku, np. z Międzygórza, przez Igliczną (845 m n.p.m.), Marianówkę i Pławnicę do Bystrzycy Kłodzkiej. Taka trasa liczy ok. 20 kilometrów, a na jej pokonanie trzeba sobie zarezerwować przynajmniej 4,5-5 godzin – najtrudniejszy jest początkowy fragment, czyli podejście pod szczyt. Kto będzie czuł się jeszcze na siłach, może przedłużyć marsz do Gorzanowa – to kolejne 10 kilometrów, jednak po całkowicie płaskim terenie, więc czas wyprawy wydłużyłby się o 1,5-2 h.

Szlak na całym świecie znakowany jest żółtą muszlą na niebieskim tle.

Dodaj opinię
Kłodzka Droga św. Jakuba adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kłodzka Droga św. Jakuba, zobacz gdzie w Polanicy-Zdrój zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kłodzka Droga św. Jakuba.
  • 57-514 Międzygórze
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kłodzka Droga św. Jakuba opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij