Międzynarodowy Festiwal Szachowy

Międzynarodowy Festiwal Szachowy im. Akiby Rubinsteina (sierpień) to przede wszystkim święto miłośników szachów, ludzi o doskonale rozwiniętej umiejętności myślenia analitycznego, a mając na uwadze patrona festiwalu – czasem także estetów. Wszak sam Rubinstein uważany za najwybitniejszego, polskiego szachistę, jednego z czołowych arcymistrzów szachów na początku XX w., znany był z tego, że cenił piękno kombinacji i szukał nietuzinkowych posunięć.

Pierwszy turniej szachowy im. Rubinsteina odbył się w mieście w 1963 r. i jest najstarszym turniejem szachowym w Polsce. Od 1997 r. ma formę festiwalu, w którym każdego roku bierze udział ok. 1000 zawodników, w tym wybitnych arcymistrzów szokujących swymi umiejętnościami w turnieju głównym.

W polanickich turniejach startowali m.in. mistrzowie świata: Wasilij Smysłow, Anatolij Karpow i Weselin Topałow. Podczas festiwalu odbywają się turnieje szachowe w różnych kategoriach wiekowych i rankingowych, Drużynowe Mistrzostwa Polski w Grze Błyskawicznej, Indywidualne Otwarte Mistrzostwa Polski w Grze Błyskawicznej oraz imprezy towarzyszące: „Żywe Szachy” czy symultany.

Dodaj opinię
Międzynarodowy Festiwal Szachowy adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Międzynarodowy Festiwal Szachowy, zobacz gdzie w Polanicy-Zdrój zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Międzynarodowy Festiwal Szachowy.
  • 57-320 Polanica Zdrój
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Międzynarodowy Festiwal Szachowy opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij