Muzeum Misyjne Ojców Sercanów

Eksponaty zgromadzone w Muzeum Misyjnym Ojców Sercanów (ul Reymonta 1) wydają się jeszcze bardziej fantastyczne niż wyroby oglądane w miejscowej hucie szkła. I to fantastyczne w dosłownym tego słowa znaczeniu.

Wszak hutnictwo szkła, mimo że nieco zapomniane, ma w Sudetach wielowiekową tradycję, tymczasem pokazywane w muzeum wyroby rękodzielnicze, rzeźby, tkaniny, ozdoby, przedmioty kultowe pochodzące z Polinezji Francuskiej, Peru, Kongo i Zairu mają się do Sudetów nijak.

Uwagę przyciąga ich egzotyka, przez nią jawią się jakby dodatkowo piękne. Zostały przywiezione przez zakonników i tworzą wystawę prezentowaną w zabudowaniach klasztornych Zgromadzenia Misyjnego „Christus Rex”.

Dodaj opinię

Placówka etnograficzna, założona przez członków polanickiego Zgromadzenia Misyjnego “Christus Rex”. Zakonnicy udostępnili tutaj zwiedzającym klasztor - założony w 1927 r. w dawnym zajeździe myśliwskim - bogatą kolekcję przedmiotów rzemiosła artystycznego i dzieł sztuki, przywiezionych z misji do odległych krajów. Eksponaty pochodzą m.in. z Peru, Zairu czy Konga.

Muzeum Misyjne Ojców Sercanów adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Muzeum Misyjne Ojców Sercanów, zobacz gdzie w Polanicy-Zdrój zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Muzeum Misyjne Ojców Sercanów.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Muzeum Misyjne Ojców Sercanów opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij