Ogród Japoński w Jarkowie

Ogród Japoński w Jarkowie oddalonym 6 km na południe od Kudowy Zdroju jest jednym z zaledwie kilku udostępnionych do zwiedzania dużych, ogrodów japońskich w Polsce (drugi tak znany znajduje się we Wrocławiu).

Został otwarty w 2003 r., choć pierwsze, związane z nim prace miały miejsce już w 1980 r. Na jego potrzeby zmieniono ukształtowanie terenu, wybudowano sztuczne kaskady i zbiorniki wodne, ułożono kamienie i posadzono kilkaset roślin.

Autorem założenia i jego wykonawcą jest właściciel terenu Edward Majcher.

Na powierzchni ok. 1000 m² oprócz egzotycznych dla naszej szerokości geograficznej, wypielęgnowanych roślin, m.in. lilii, drzewek bonsai czy słynnej japońskiej wiśni sakure, można podziwiać małą architekturę ogrodową, m.in. kamienne latarnie oraz kamienne przedstawienia Buddy.

Spacer w takim otoczeniu, po znakomicie utrzymanych alejkach, na których rozbrzmiewają ciche pieśni wietrznych dzwonków koi nerwy, wycisza i wprawia w pogodny nastrój.

Piękno i właściwości ogrodu docenił w 2000 r. miesięcznik „Ogrody”, a także wielu przybywających tu turystów z Japonii.

Dodaj opinię

Cząstka Kraju Kwitnącej Wiśni na Ziemi Kłodzkiej, przeniesiona dzięki osobistej pasji i zaangażowaniu Państwa Majcherów, którzy nad swoim Ogrodem Japońskim pracują już od 1980 roku. Na powierzchni ok. 1000 m², za pomocą wyjątkowych, egzotycznych roślin i charakterystycznych elementów małej architektury, stworzono prawdziwie dalekowschodni klimat.

Ogród Japoński w Jarkowie adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Ogród Japoński w Jarkowie, zobacz gdzie w Polanicy-Zdrój zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Ogród Japoński w Jarkowie.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Ogród Japoński w Jarkowie opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij