Park Szachowy

Park Szachowy to część polanickiego Parku Zdrojowego, stanowiącego centrum miejscowości. Jego obręb wyznaczają ulice Parkowa, Matuszewskiego oraz Kryniczna. Powstał w 1911 r., 2 lata później nieznacznie go powiększono. Zaprojektowany symetrycznie, z pełnymi roślin alejkami przecinającymi się wyłącznie pod kątem prostym.

Główną atrakcją Parku Szachowego są – niespodzianka! - szachy. Nie spotkamy tu jednak mistrzów bądź początkujących adeptów królewskiej gry, w skupieniu pochylających się nad szeregami stołów z planszą do szachów – ci licznie zjeżdżają się na do Polanicy-Zdroju na Festiwal Szachowy. Natomiast w parku można rozegrać naprawdę wielką partię – mierzącymi 1,4 m figurami, na planszy o powierzchni 100 m². Zapraszamy tak fanów Garia Kasparowa, jak i Rona Weasleya. Deep Blue raczej nie miałby co robić.

Osoby nie grające w szachy też miło spędzą tu czas. Zieleń drzew i krzewów, pachnące kwiaty, ławeczki, pozwalające schłodzić się nieco w upalne dni urokliwe fontanny – największa z podświetleniem, wyrzucająca strumień wody nawet na 6 metrów w górę. Niedaleko dla dzieci postawiono plac zabaw. W pobliskim pawilonie mieści się informacja turystyczna, posiadająca mapki i foldery (w tym darmowe).

Dodaj opinię

Część polanickiego Parku Zdrojowego, przeznaczona przede wszystkim dla tych, którzy lubują się w logicznym myśleniu, ćwiczeniu zdolności przewidywania i czystej sportowej rywalizacji. Tutaj największą atrakcją jest gigantyczna szachownica - piony mają po ok. 1,4 m wysokości, a plansza zajmuje 100 m². W Parku Szachowym rozgrywa się więc dosłownie wielkie partie.

KM Studio może wykonać film z Parku Szachowego w Świnoujściu filmowanie wesel Wrocław

Park Szachowy adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Park Szachowy, zobacz gdzie w Polanicy-Zdrój zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Park Szachowy.
  • Ulica
    Kryniczna
    Park Szachowy mieści się przy ulicy Kryniczna w Polanicy-Zdrój
  • 57-320 Polanica-Zdrój
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Park Szachowy opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij