Piekielna Góra

Stosunkowo łatwo dostępne jest położone na zachód od miasta osiedle Piekielna Góra należące już do Szczytnej. Z centrum miasta prowadzą do niego trzy szlaki turystyczne: niebieski, żółty i zielony wiodący przez Garncarz (460 m n.p.m.) i Zbójeckie Skały – formację skalną o ciekawych kształtach.

Na osiedlu znajduje się znana turystom restauracja „Piekiełko”, sprzed której roztacza się ładny widok na Piekielną Dolinę, znajdujący się nad nią kamieniołom oraz Góry Bystrzyckie. Powyżej restauracji odsłania się fragment Gór Stołowych, Gór Sowich i Gór Bardzkich.

Dodaj opinię

Niebywale urokliwy zakątek, leżący pomiędzy Wolarzem (852m n.p.m.) w Górach Bystrzyckich a Piekielną Górą (533 m), zaliczaną już do GórStołowych. Piekielna Dolina zajmuje niewiele ponad kilometr kwadratowy przy przełomach Bystrzycy Dusznickiej. Stanowi obszar ochrony przyrody, a to dzięki aż 7 różnym siedliskom florystycznym i rzadkim gatunkom roślin.

Piekielna Góra adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Piekielna Góra, zobacz gdzie w Polanicy-Zdrój zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Piekielna Góra.
  • Ulica
    Piekielna Góra
    Piekielna Góra mieści się przy ulicy Piekielna Góra w Polanicy-Zdrój
  • 57-330 Szczytna
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Piekielna Góra opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij