Rzeźba Niedźwiedzia Polarnego

Niejednego spacerowicza, który opuści Park Zdrojowy ulicą Chrobrego, za mostkiem, przez który wiedzie droga do lasu, zaskoczy kamienna rzeźba niedźwiedzia polarnego.

Nie ma się jednak czego obawiać. Żadne niedźwiedzie w polanickich lasach i parkach nie grasują. Rzeźba, która stanęła tu w 1910 r. stanowi tylko znak zasięgu lądolodu skandynawskiego na Ziemi Kłodzkiej.

Niedźwiedź zdążył już stać się symbolem Polanicy i jest bardzo chętnie odwiedzany przez spacerowiczów, a zwłaszcza dzieci.

Dodaj opinię

Wielka atrakcja Parku Leśnego w Polanicy-Zdroju, nie tylko w oczach najmniejszych dzieci. Figurę drapieżnika postawiono w 1910 roku - jako symboliczne oznaczenie miejsca, do którego w zamierzchłej przeszłości sięgał lądolód skandynawski. Rzeźba niedźwiedzia polarnego stała się z czasem jednym z najpowszechniej rozpoznawalnych “znaków firmowych” uzdrowiska.

Rzeźba Niedźwiedzia Polarnego adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Rzeźba Niedźwiedzia Polarnego, zobacz gdzie w Polanicy-Zdrój zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Rzeźba Niedźwiedzia Polarnego.
  • Ulica
    Bolesława Chrobrego
    Rzeźba Niedźwiedzia Polarnego mieści się przy ulicy Bolesława Chrobrego w Polanicy-Zdrój
  • 57-320 Polanica-Zdrój
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Rzeźba Niedźwiedzia Polarnego opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij