Sanatorium Wielka Pieniawa

Najbardziej znanym sanatorium w Polanicy-Zdroju jest „Wielka Pieniawa”.

Kuracjuszom oferowany jest tam szeroki wachlarz zabiegów przyrodoleczniczych w zakresie elektroterapii, fonoterapii, gimnastyki, hydroterapii, inhalacji, magnetoterapii, masaży, światłolecznictwa, odnowy biologicznej (zabiegi SPA, sauna, jacuzzi, krioterapia ogólnoustrojowa, basen, siłownia, solarium).

Kompleks leży przy źródle o tej samej nazwie, z którego pozyskiwana i butelkowana jest również woda mineralna. Swoją sławę woda zawdzięcza składnikom mineralnym, takim jak wapń, potas, żelazo czy magnez. Dzięki tym pierwiastkom woda korzystnie wpływa na działanie organizmu i pomaga w leczeniu chorób układu pokarmowego.

Sam budynek ma ponad 100 lat, a zaprojektował go architekt Andreas Ernst, jako Nowy Dom Zdrojowy. Był to luksusowy obiekt wyposażony w centralne ogrzewanie, instalację elektryczną i windę. Dysponował 130 miejscami noclegowymi w pokojach i apartamentach. Ponadto mieścił salę bankietową, czytelnię, pokój muzyczny, salony gier, palarnię i restaurację. W 1929 r. dobudowano nowe, trójkondygnacyjne skrzydło na zakład wodoleczniczy. W latach 1968-1971 przeprowadzono remont kapitalny, niestety niszcząc przy tym wiele oryginalnych elementów np. stolarkę balkonową, część konstrukcji szachulcowej, czy secesyjne sztukaterie nad oknami. W 2002 r. otwarto w Wielkiej Pieniawie basen, a w 2008 r. pierwszą w Polsce „Słoneczną Plażę” imitującą egzotyczne wybrzeże. W 2010 r. stworzono kompleks „Słoneczne Termy” z basenami i saunami. W latach 2010-2011 przeprowadzono remont elewacji i dobudowano sale rehabilitacyjne w formie oranżerii, tarasy w postaci ogrodów zimowych oraz rozbudowano Zakład Przyrodoleczniczy.

Dodaj opinię

Jeden z najstarszych i najsłynniejszych obiektów uzdrowiskowych w Polanicy-Zdroju. Sanatorium powstało w latach 1905-06, jako Nowy Dom Zdrojowy. Aktualnie w “Wielkiej Pieniawie” świadczy się szeroką paletę usług przyrodoleczniczych - masaże, inhalacje, kąpiele, wszelkie formy terapii, zabiegi odnowy biologicznej itd. W pobliżu bije źródło wody mineralnej.

Zapraszamy do sprawdzenia opinii o posiłkach w Wielkiej Pieniawie na smakidolnegoslaska.przystanekd.pl

Zachęcamy do sprawdzenia dodatkowych informacji na stronie podzielonymjajem.pl

Polecamy opis Wielkiej Pieniawy na stronie blog.myweek.pl

Sanatorium Wielka Pieniawa adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Sanatorium Wielka Pieniawa, zobacz gdzie w Polanicy-Zdrój zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Sanatorium Wielka Pieniawa.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Sanatorium Wielka Pieniawa opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij