Turystyczna Kopalnia Węgla w Nowej Rudzie

Połączenie muzeum historycznego z dość oryginalnym parkiem rozrywki, stworzone w części korytarzy dawnej kopalni węgla kamiennego. Swego czasu “Czarne Złoto” było dla Dolnego Śląska jeszcze cenniejszym skarbem niż uzdrawiające źródła wód mineralnych. Wprawdzie dziś jest dokładnie odwrotnie, co wcale nie znaczy iż górnictwo nie zasługuje na uwagę. Przecież decydowało o obliczu regionu już w XV stuleciu.

Podziemną trasę turystyczną wytyczono na siedmiuset metrach chodnika pola górniczego “Piast” wycofanego z eksploatacji w 1994 roku. Zwiedzający z bardzo bliska zapoznają się z warunkami pracy, jej specyfiką i wykorzystaniem do niej rozmaitych maszyn oraz narzędzi. Niewątpliwie świetną atrakcją będą widoczne skamieliny, a także przejazd kolejką pasażerską, w nie tak dawnej przeszłości wykorzystywaną przez górników do przemieszczania się po kopalni.

Nie brakuje też części wystawienniczej, przygotowanej już na powierzchni w dawnej dyspozytorni. Na potrzeby stałej ekspozycji wydzielono 4 spore sale, gdzie pokazuje się m.in. schematy i miniatury maszyn czy oryginalny ekwipunek. Z kolei w dziale wystaw tematycznych panuje intrygujący miszmasz: od dokumentów i tablic historycznych, przez wszelkie dzieła sztuki czy kolekcje minerałów i skamielin, aż po Wielką Wystawę Modeli Samochodów.

Dodaj opinię

Bilety do noworudzkiej Turystycznej Kopalni Węgla:

normalne 17 zł

ulgowe 14 zł

Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Dawna kopalnia węgla przekształcona w muzeum górnictwa, z niewielką domieszką parku rozrywki. Za ten drugi aspekt w największej mierze odpowiada przejażdżka podziemną kolejką. Szyby i korytarze udostępnione do zwiedzania mają 700 m długości, w niektórych ścianach zachowały się prehistoryczne skamieliny. Jest też spora wystawa, nie tylko górniczych eksponatów.

Turystyczna Kopalnia Węgla w Nowej Rudzie adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Turystyczna Kopalnia Węgla w Nowej Rudzie, zobacz gdzie w Polanicy-Zdrój zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Turystyczna Kopalnia Węgla w Nowej Rudzie.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Ceny biletów / cennik wejść do Turystyczna Kopalnia Węgla w Nowej Rudzie. Redakcja serwisu www.polanicazdroj.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 14 zł
    Turystyczna Kopalnia Węgla w Nowej Rudzie cena biletu ulgowego: 14 zł
  • 17 zł
    Turystyczna Kopalnia Węgla w Nowej Rudzie cena biletu normalnego: 17 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Turystyczna Kopalnia Węgla w Nowej Rudzie opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij