Twierdza Srebrna Góra

Prawdopodobnie największa twierdza, jaka kiedykolwiek powstała w europejskich górach. Górę Warowną (686 m n.p.m.) w miejscowości “Silberberg” ufortyfikowano w latach 1765-77 i w swoim czasie stanowił szczytowe osiągnięcie architektury militarnej na Starym Kontynencie.

Twierdza Srebrna Góra to potężny kompleks fortów i bastionów, z wielkim donżonem jako ostatnią linią obrony. Była praktycznie samowystarczalnym miasteczkiem - działały tu magazyny towarów wszelakich (od żywności po broń), wykopano 9 studni, pracowały warsztaty rzemieślnicze, szpital, więzienie, kaplica… Załoga żołnierzy liczyła ponad 3,5 tys. żołdaków.

Grupy zorganizowane - czy to wycieczki szkolne, czy to uczestnicy imprezy integracyjnej - mogą liczyć na bogatsze programy, niż zwiedzanie najlepiej zachowanych części twierdzy, podziwianie panoram z tarasów widokowych czy pokazy strzelania z muszkietów, pistoletów skałkowych i innych czarnoprochowych broni. zwierające m.in. warsztaty historyczne, rozmaite gry terenowo-zręcznościowe, eksplorację tajemniczych podziemi czy strzelanie z prawdziwej broni. Większość tych atrakcji utrzymana jest w duchu epoki wojen napoleońskich.

Dodaj opinię

Różne typy wejściówek do twierdzy w Srebrnej Górze:

 • zwiedzanie z przewodnikiem - normalne 17 zł, ulgowe 14 zł, rodzinne (2+2) 51 zł
 • Nocne Zwiedzanie - 35 zł/os.
 • Zwiedzanie z przygodą (tylko dla pełnoletnich) - 60 zł/os.
 • całodniowe Mega Zwiedzanie - 65 zł/os.
 • Armata (pakiet dla grup zorganizowanych od 20 osób) - 25 zł/os. bilet normalny, 20 zł/os. bilet ulgowy
 • Żywa Lekcja Historii (dla grup młodzieży szkolnej) - 28 zł/os.
 • Gra terenowa (dla grup młodzieży szkolnej) - 35-49 zł/os. (wariant droższy z cateringiem)
Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Zespół potężnych fortyfikacji, wybudowanych w latach 1765-77 jako część pruskich umocnień na Ziemi Kłodzkiej. Twierdza zalicza się do największych, jakie powstały w Europie w terenie górskim. Załoga liczyła 3,5-4 tys. żołnierzy, a towarzyszyli im jeszcze rzemieślnicy, lekarze, duchowni etc. Srebrna Góra oferuje bogaty pakiet propozycji dla grup zorganizowanych.

Twierdza Srebrna Góra adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Twierdza Srebrna Góra, zobacz gdzie w Polanicy-Zdrój zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Twierdza Srebrna Góra.
Ceny biletów / cennik wejść do Twierdza Srebrna Góra. Redakcja serwisu www.polanicazdroj.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
 • od 14 zł
  Twierdza Srebrna Góra cena biletu ulgowego: od 14 zł
 • od 17 zł
  Twierdza Srebrna Góra cena biletu normalnego: od 17 zł
 • 51 zł
  Twierdza Srebrna Góra cena biletu rodzinnego: 51 zł
 • Grupowy od 20 zł/os.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Twierdza Srebrna Góra opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij