Zamek na Skale w Trzebieszowicach

Elegancka arystokratyczna rezydencja, bardzo blisko związana z dziejami pobliskiego uzdrowiska w Lądku-Zdroju. Zamek na Skale stał już w XV stuleciu, a jego gospodarzami były zacne rody wywodzące się z terenów niemieckich, pruskich, słowiańskich, francuskich czy walijskich.

Elementy średniowiecznej, zbudowanej z drewna i kamieni twierdzy obronnej, zachowały się do dzisiaj w części średniowiecznych ścian. Zbliżony do współczesnego kształt zamek zaczął nabierać w XVI i XVII wieku, kiedy budowano renesansowy dwór dla von Reichenbachów. “Steinhof” kilkukrotnie przebudowywano - po raz ostatni na początku XX w., kiedy to pałac zyskał wiele cech charakterystycznych dla baroku wiedeńskiego. Wyjątkowy klimat dawnych czasów bodaj najlepiej zachował się w rozległym (ponad 12 ha powierzchni), malowniczym parku.

Największą popularnością trzebieszowicka posiadłość cieszyła się wtedy, kiedy to do Lądka przyjeżdżali znamienici goście. Bywali tutaj m.in. królowie Prus Fryderyk II Wielki i Fryderyk Wilhelm III czy rosyjski car Aleksander. Zwiedzanie zabytkowego Zamku na Skale z przewodnikiem można połączyć z intrygującą grą terenową.

Aktualnie mieści się tutaj hotel oraz swego rodzaju centrum kultury, organizujące rozmaite wydarzenia i imprezy, kontynuując tym samym najlepsze artystyczne zwyczaje Ziemi Kłodzkiej.

Dodaj opinię

Zwiedzanie trzebieszowickiego Zamku na Skale (codziennie od 10:00 do 17:00):

bilety normalne 25 zł

bilety ulgowe 20 zł

bilety dla grup od 6 osób 20 zł

dodatkowa gra terenowa + 5 zł

Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Zabytkowa posiadłość, zamieniona na hotel i ośrodek kultury. Pierwsze wzmianki o rycerskim zamku pochodzą z XV wieku, natomiast budowę eleganckiej rezydencji - później wielokrotnie modernizowanej - ukończono w I połowie XVII stulecia. Dwór był własnością wielu arystokratycznych rodów z najróżniejszych zakątków Europy. Zwiedzanie można połączyć z grą terenową.

Zamek na Skale w Trzebieszowicach adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Zamek na Skale w Trzebieszowicach, zobacz gdzie w Polanicy-Zdrój zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Zamek na Skale w Trzebieszowicach.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Zamek na Skale w Trzebieszowicach opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij