Polanica-Zdrój i oferta uzdrowiska w górach z zakresu odnowy biologicznej

Dolnośląskie Sudety niewątpliwie należą do najatrakcyjniejszych turystycznie regionów w całej Polsce. Malownicze tereny, intrygujące zabytki, doskonałe warunki żeby się zrelaksować… Te ostatnie są szczególnie korzystne zwłaszcza w uzdrowiskach, gdzie szeroko pojęta odnowa biologiczna sięga wyżyn zaawansowania i skuteczności. A przecież jest jeszcze korzystny dla zdrowia klimat w górach. Jednym z takich właśnie kurortów jest Polanica-Zdrój, położona na pięknej Ziemi Kłodzkiej.

Jednym z podstawowych atutów wypoczynkowych miejscowości są rzecz jasna źródła leczniczych wód mineralnych. O ich iście cudownych właściwościach już w średniowieczu krążyły liczne legendy, zaś w XIX wieku wreszcie zaczęło się naukowe podejście do tematu oraz wykorzystanie bogatych w przydatne składniki krynic na naprawdę szeroką skalę. Od tego czasu w odnowie biologicznej w Polanicy-Zdroju - przede wszystkim dzięki rozwojowi medycyny, ale również usług turystycznych w górach. Najlepszy przykład na połączenie, wręcz synergię tych dwóch światów, to rzecz jasna wszelkie SPA & Wellness. Ostatni krzyk mody, marzenie wielu osób, które mają ochotę na relaks na najwyższym poziomie.

Fachowe zabiegi odnowy biologicznej to specjalność tego rodzaju ośrodków. Masaże to dopiero podstawa, w ofercie nie może zabraknąć też saun, jacuzzi, kąpieli, rozmaitych rytuałów quasi-terapeutycznych… a wszystko bardzo często z użyciem najróżniejszych, wzbogacających główne działanie takich procedur dodatków. Najlepiej naturalnych: olejki, wyciągi, ekstrakty etc. Także z Polanicą-Zdrojem turyści mogą wiązać naprawdę duże oczekiwania względem przyjemności płynącej z efektywnego wypoczynku w SPA w górach. Jest tylko jedno, za to bardzo istotne zastrzeżenie: pieniądze. Nie ma się co nastawiać, że każdego będzie stać na taki regeneracyjny turnus.

Salony (tudzież gabinety bądź strefy) SPA & Wellness oferujące profesjonalną odnowę biologiczną najczęściej działają jako część obiektu noclegowego. Wielogwiazdkowy hotel, luksusowy pensjonat - Polanica ma kilka takich punktów na mapie. Zaś same zabiegi zwykle udostępniane są w ramach specjalnych pakietów pobytowych, np. weekendu we dwoje albo jakiegoś jesiennego relaksu. Można też sobie dobrać coś ekstra do pakietu, ale wtedy trzeba już dodatkowo dopłacić. I tutaj otwiera się szansa dla tych, którzy w górach wybierają raczej tanie noclegi. SPA rzadko kiedy pozostają ekskluzywne, zamknięte dla tzw. gości z zewnątrz. Po prostu turyści nocujący gdzie indziej płacą więcej za same zabiegi niż klienci danego obiektu, muszą też wcześniej umówić się na konkretny termin. Wygodne to z pewnością nie jest, ale w ogólnym rozrachunku pozwala zaoszczędzić parę złotych.

Procedury, technologie i wiedza fachowców swoją drogą, ale najbardziej podstawowa odnowa biologiczna jest praktycznie darmowa. Chodzi rzecz jasna o uprawianie sportu, wysiłek fizyczny - korzystny dla zdrowia w ujęciu długoterminowym, dający o wiele więcej sił niż błogie lenistwo. Klimat w górach niewątpliwie sprzyja aktywnym metodom na zrelaksowanie się, natomiast w Polanicy nie brakuje interesujących opcji i sprzyjających temu okoliczności przyrodniczo-infrastrukturalnych.

Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij