Weekend w górach 2021 w Polanicy Zdroju

Pojechać na weekend w góry do Polanicy-Zdroju: nad wyraz kusząca perspektywa zarówno dla tych, którzy jeszcze nie mieli okazji poznać tego dolnośląskiego uzdrowiska, jak też wczasowiczów którzy zdążyli już kiedyś zwiedzić całą Ziemię Kłodzką wzdłuż i wszerz. Porządnie odpocząć można tutaj przez cały rok, a różnego rodzaju atrakcji i ciekawych, z takich lub innych względów miejscówek, nikomu nie powinno zabraknąć.

Mnóstwo możliwości interesującego spędzenia czasu w trakcie weekendu w górach w Polanicy będą miały dzieci. Kiedy opiekunowie odpoczywają w otoczeniu zieleni Parku Zdrojowego, ich dzieci na specjalnej planszy mogą rozegrać partię szachów gigantycznymi pionami. Z kolei w leśnej części parku znajduje się specjalna ścieżka edukacyjna, a także jeden z symboli miasta - rzeźba polarnego niedźwiedzia. Całkowicie bezpiecznie wyszaleć się można na torze - saneczkowym bądź stworzonej dla naśladowców Roberta Kubicy pętli kartingowej.

Weekend nad morzem

Małe bolidy to zresztą nie jedyna dostępna w 2016r. metoda, by w ramach weekendu w górach w Polanicy-Zdroju zrelaksować się w sposób aktywny. Oczywiście najlepiej skorzystać z licznych szlaków pieszych i trasrowerowych, prowadzących do serca Parku Narodowego GórStołowych. Fantastyczne panoramy z tarasów na Szczelińcu Wielkim, zadziwiające formacje skalne w występujących w jednej z filmowych części “Opowieści z Narnii” Błędnych Skałach - wrażenia z nawiązką zrekompensują fizyczny wysiłek.

Sportowy weekend w górach w Planicy może przybierać jeszcze więcej postaci. Ponoć nic nie może się równać z przemierzaniem Sudetów w siodle - a rozmaitych “rancz” i ośrodków jeździeckiej rekreacji wokół jest sporo. Amatorzy wodnych szaleństw mogą wybrać się na bogaty w atrakcje basen. Do tego w pobliskiej Szczytnej znajduje się całkiem przyjemne pole golfowe. Nie należy zapominać o stokach i stacjach narciarskich działających zimą, zwłaszcza tych ulokowanych w słynącym z korzystnego mikroklimatu Zieleńcu.

Jednakowoż równie dobrze weekend w górach w Polanicy-Zdroju da się spędzić na zwiedzaniu. Zabytkowe kościoły w mieście i pobliskich miejscowościach. Pochodzące z przełomu wieków obiekty uzdrowiskowe (np. Pijalnia Wód Mineralnych Wielka Pieniawa). Jedna z niewielu do dziś funkcjonujących hut szkła artystycznego. Posiadające egzotyczną kolekcję eksponatów muzeum misyjne. Można tam natrafić m.in. na pochodzącą z Polski rzeźbę ukrzyżowanej kobiety z brodą.

Weekend w górach

Polanica w weekend w górach w 2016r. może być destynacją samą w sobie, ale też komfortową bazą wypadową na krótkie wycieczki. Wambierzyce z efektowną bazyliką i imponującą ruchomą szopką. Kłodzko z potężną twierdzą, bogatym w zabytki rynkiem czy niezwykle rozbudowaną siecią podziemnych przejść oraz korytarzy. Duszniki-Zdrój z uznanym za pomnik historii Polski młynem, gdzie mieści się Muzeum Papiernictwa. Kudowa-Zdrój ze słynną kaplicą czaszek, skansenem budowli z Pogórza Sudeckiego bądź wyjątkowo barwnym Muzeum Zabawek. W okolicy czeka sporo fascynujących miejsc i rzeczy do zobaczenia.

Czyż spędzenie weekendu w górach w Polanicy-Zdroju nie będzie znacznie ciekawszym wyjściem od kolejnego grilla w ogródku, filmowego maratonu czy bezcelowego leżenia na kanapie w domu?

Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij