Lądek Zdrój

Do Lądka Zdroju, usytuowanego 36 km na południowy-wschód od Polanicy Zdroju trzeba się koniecznie wybrać, przebywając w pięknej Kotlinie Kłodzkiej. W uzdrowiskowym Lądku Zdrój biją wody - cieplice radonowo-fluorkowo-siarczanowe. Leczy się tu przede wszystkim alergie, choroby skóry, narządów ruchu i choroby kobiece. Wśród obiektów uzdrowiskowych, polecić można Zakład Przyrodoleczniczy „Wojciech” ze swoją charakterystyczną, ośmioboczną kopułą, położony pośród wspaniałej zieleni Parku Słowackiego.

Jednym z najlepszych, obok wspomnianego parku, terenów do spacerów jest w Lądku Zdroju Arboretum, gdzie rosną pomnikowe okazy kilkusetletnich dębów, buków, sosen i jodeł. Stare miasto z rynkiem otulonym przez renesansowe i barokowe kamienice, XVII-wiecznym kościołem Narodzenia Najświętszej Marii Panny czy zbudowany w latach 30 XX w., kryty most nad Białą Lądecką (jedyny taki w Polsce) również okażą się ciekawym miejscem spacerowym.

Dodaj opinię
Lądek Zdrój adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Lądek Zdrój, zobacz gdzie w Polanicy-Zdrój zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Lądek Zdrój.
  • 57-540 Lądek Zdrój
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Lądek Zdrój opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij