Lewin Kłodzki

Lewin Kłodzki dzieli od Kudowy Zdroju zaledwie 6 km, a od Polanicy Zdroju - 20 km drogi na zachód. Dobrze pokonać tę odległość pociągiem (trasa kolejowa jest nieco dłuższa), który właśnie w Lewinie Kłodzkim, zanim dojedzie do stacji, dostaje prawdziwego „kręćka”. Wije się między wzgórzami niczym wąż przez co każdy zasiadający w nim podróżny bezzwłocznie odkrywa w jak malowniczej okolicy usytuowana jest miejscowość.

Niegdyś miasteczko, dzisiaj wieś, Lewin Kłodzki szczyci się bardzo dobrze zachowanym, zabytkowym układem urbanistycznym z czworobocznym rynkiem, który okalają barokowe kamienice. W jednej z nich urodził się ceniony na Ziemi Kłodzkiej kronikarz Joseph Kogler. Płaszczyznę rynku zdobi także XVIII-wieczna figura św. Jana Nepomucena oraz XVII-wieczna kolumna maryjna.

Dodaj opinię
Lewin Kłodzki adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Lewin Kłodzki, zobacz gdzie w Polanicy-Zdrój zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Lewin Kłodzki.
  • 57-343 Lewin Kłodzki
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Lewin Kłodzki opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij