Polanica Zdrój

Polanica-Zdrój oddalona od Kłodzka o 12 km na zachód, popularna jest przede wszystkim w kręgach kuracjuszy cierpiących na schorzenia kardiologiczne i gastrologiczne. Występująca w miejscowości woda mineralna Wielka Pieniawa” wykorzystywana jest do kuracji pitnej, kąpieli mineralnych i produkcji leczniczej wody mineralnej. Miejscowość słynie także z największej w kraju rozlewni wód mineralnych, w której butelkuje się znaną „Staropolankę”.

W Polanicy, jak przystało na uzdrowisko, znajduje się oczywiście przepiękny Park Zdrojowy, ozdobiony podświetlaną, „śpiewającą” fontanną (i wieloma innymi), stylową architekturą, ciekawymi rzeźbami i pomnikami i przepięknie zaaranżowanymi, ukwieconymi alejkami spacerowymi.

Nieopodal parku, gości uzdrowiska w zdumienie wprawia betonowa rzeźba niedźwiedzia polarnego. Stanowi ona charakterystyczny symbol miasta i oznacza zasięg lądolodu skandynawskiego na Ziemi Kłodzkiej.

Bardzo przyjemnym miejscem spacerów w mieście jest deptak, wysadzany przytulnymi kawiarniami i restauracjami oraz sklepikami z pamiątkami. Piętrzy się nad nim zbudowany w 1910 r. kościół Wniebowzięcia NMP.

Przy okazji odwiedzin w uzdrowisku nie należy także odmawiać sobie wizyty w Hucie Szkła Artystycznego „Barbara”, w której można obserwować proces ręcznej produkcji szkła i Muzeum Misyjno-Etnograficznym, gdzie rzeźby, tkaniny, ozdoby i przedmioty kultowe, pochodzące z Polinezji Francuskiej, Peru, Kongo i Zairu przenoszą myśli odwiedzających w egzotyczne rejony świata.

Otoczona górami Stołowymi i Bystrzyckimi Polanica Zdrój, leży nieopodal Parku Narodowego Gór Stołowych, o powierzchni 6340 hektarów.

Nie brakuje tu również miejsc noclegowych, które znaleźć można w licznych hotelach, ośrodkach SPA, pensjonatach, domach wczasowych, willach czy kwaterach. Polanica Zdrój to fantastyczne, kolorowe, bardzo zadbane i przyjazne miasteczko, odpowiednie dla każdego, od najmłodszych dzieci, na seniorach kończąc.


Dodaj opinię

Polecamy relację z Polanicy-Zdroju na stronie agaszacho.com

Zapraszamy po dodatkowe informacje na gdziepojechac.pl

Warto też poczytać o Polanicy-Zdroju na andrzejwalter.pl

Na stronie przeswietloneodbitki.pl można obejrzeć sesję zdjęciową z Polanicy.

Zachęcamy do sprawdzenia relacji z Gór Stołowych na wjedrusiowymswiecie.blogspot.com

Polanica Zdrój adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Polanica Zdrój, zobacz gdzie w Polanicy-Zdrój zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Polanica Zdrój.
  • 57-320 Polanica-Zdrój
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Polanica Zdrój opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij