Polanica-Zdrój - informacje praktyczne o miejscowości

Dojazd do Polanicy-Zdroju

Miasto uzdrowiskowe Polanica-Zdrój położone jest w województwie dolnośląskim, u podnóża masywu Piekielnej Góry na południowo-wschodnim krańcu Gór Stołowych. Na linii północ-południe miasto przecina droga wojewódzka nr 388 łącząca Bystrzycę Kłodzką z Ratnem Dolnym. Od strony północnej Polanica-Zdrój graniczy z drogą krajową nr 3 i trasą europejską E67, która łączy Europę Środkową z Finlandią i stanowi dobre połączenie uzdrowiska z Wrocławiem i Kłodzkiem.

Polanica-Zdrój to miasto dobrze skomunikowane. Wszelkie połączenia kolejowe i autobusowe można znaleźć na stronie internetowej GoEuro.pl - w wyszukiwarce wystarczy wpisać miejscowość bazową i docelową. Dworzec PKP znajduje się w południowej części miasta, przy ul. Dworcowej niedaleko drogi nr 388. Pociągi łączą Polanicę-Zdrój z Warszawą, Wrocławiem, Kudową-Zdrojem, Wałbrzychem, Strzegomiem oraz Gdynią. Z dworca autobusowego przy ul. Kłodzkiej w centrum miasta, niedaleko Parku Zdrojowego i Teatru Zdrojowego, odjeżdżają busy oraz autobusy PKS w kierunku Kłodzka, Gorzowa Wielkopolskiego, Wrocławia, Zakopanego, Warszawy, Zielonej Góry, Sanoka, Łodzi i Kielc.

Kilkaset metrów na południe od dworca autobusowego, przy ul. Harcerskiej położonej niedaleko drogi krajowej nr 3 znajduje się postój taksówek - działa tutaj kilka lokalnych firm świadczących usługi przewozu osób taksówkami. Polanicę-Zdrój od Warszawy dzieli odległość 406 km, od Krakowa - 269 km, od Wrocławia - 94 km, od Gdańska - 504 km, od Poznania - 244 km, natomiast od Białegostoku - 598 km. Warto również wspomnieć, iż uzdrowisko ma dobre połączenie z portem lotniczym Wrocław-Starachowice im. Mikołaja Kopernika. Choć miejscowości te dzieli odległość 102 km, podróż autostradą A8 i drogą krajową nr 8 trwa zaledwie nieco ponad godzinę.


rozwiń
Polanica-Zdrój - informacje praktyczne o miejscowości
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij